Lyderio vaidmuo…

  ( Japonijos demokratų partija (jap. 民主党; Minshutō) – Japonijos socialliberalinė politinė partija. Įkurta 1998 m., sujungus kelias mažesnes partijas. Po 2009 m. rinkimų demokratai nugalėjo ilgą laiką dominavusius liberaldemokratus ir šiuo metu turi daugumą atstovų ir tarybos rūmuose. )

     Efektyvus Lyderis privalo sugebėti komandai parodyti siekiamo Tikslo dydį, prasmę ir gelmę. Remiantis Sun Tzu ir Konfucijaus įžvalgomis galima išskirti 5 kelius, kuriais tikslinga eiti.
           1. Diplomatiškumas ir taktiškumas.
           2. Tolerancija įvairioms nuomonėms.
           3. Pagarba ir lojalumas komandos nariams.
           4. Kokybė kaip savaime suprantamas veiklos standartas.
           5. Dėmesingumas komandos narių poreikiams.
     Esminė Sun Tzu nuostata – konkurencinė kova yra laimima arba pralaimima visų pirma Lyderio mintyse. Gi realios konkurencinės kovos rezultatus taip pat lemia Lyderio strateginis mąstymas, kritinė kompetencija, gebėjimas priimti ir realizuoti rizikingus sprendimus. Tačiau ir to nepakaks, jeigu Lyderio vidinės galios bus per silpnos. Stipri Lyderio dvasia – esminė pergalės prielaida ir sąlyga.
     Konkurencinės kovos taip pat neįmanoma laimėti, jeigu Lyderis nėra kryptingai energingas, kūrybiškas, inovatyvus bei pasirengęs prisiimti aukščiausio lygmens atsakomybę už ėjimą į ypatingas veiklos rizikas. Tokie Lyderiai padeda komandai susivokti, kad jie yra sėkmės tendencijos, didesnės ir galingesnės už juos pačius dalis, ir tuo komandos narius labai sustiprina.
     Tik tie Lyderiai, kurie sugeba siekti TIKSLO su tinkama aistros jėga geba suvienyti komandą ir pasiekti išskirtinių veiklos rezultatų.

 

      Kritika yra esminis veiklos tobulinimo veiksnys. Ji paradoksaliai svarbi net ir sėkmės atveju, pasireikšdama kaip kritinės savianalizės forma. Nes sėkmė, kaip ir nesėkmė yra ir pamoka, todėl reagavimas joms aplankius turi būti labai greitas, leidžiantis jausti karštus sėkmės/nesėkmės pėdsakus. Kita vertus, bet kuriuo atveju jas neretai teskiria vienas žingsnis ar akimirksnis.
     Kad veiklos kritika visada privalo pasižymėti ženklia konstruktyvumo doze yra aksioma. Konstruktyvus dialogas turi suteikti visoms dalyvaujančioms pusėms pakankamas galimybes prisidėti prie pozityvaus sprendimo sukūrimo. Ne paslaptis, kad iš padarytų klaidų kokybiškos analizės galima turėti dargi didesnės naudos, nei iš paviršutiniško sėkmės atvejų vertinimo.
     Savo ruožtu, komandos narių noras dalytis padarytų klaidų pamokomis tiesiogiai priklauso nuo vadovo pasirengimo tai toleruoti. Darant prielaidą, kad versle, politikoje, apskritai gyvenime praktiškai nebūna identiškų situacijų, visos jos yra savaip unikalios, kritikos objektu turėtų būti ne atlikti veiksmai, o tų veiksmų atsiradimo priežastys bei atsitikę pasekmės.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.