Žinios – kaip ekonomikos resursas

       Mąstant apie tai iš karto turėtume pastebėti, kad tai labai specifinis resursas. Klasikinis ekonomikos apibrėžimas sako, jog tai yra mokslas kaip išgyventi su ribotais resursais. Trumpai, supaprastintai, bet suprantamai ir atspindi pačią esmę. Klasikiniai resursai iš tikrųjų senka juos naudojant, todėl jie yra riboti. Va čia ir pasireiškia žinių, kaip resurso, specifika. Žinios jas naudojant kaupiasi.
       Kitas labai specifinis požymis yra tai, kad žinių neįmanoma pavogti. Pirmasis vagystės pastebėjimas yra kai savininkas kažko pasigedo, vadinasi nebeturi. Tas kuris pasisavino dabar turi, nors be savininko sutikimo. Tačiau jei jums pavyko pasisavinti kito žmogaus žinias, tai dar nereiškia, kad buvęs savininkas jų nebeturi. Jos pas jį irgi liko. Be to, dar pasirodo, kad jūs pasisavinote tik dalį žinių (nes be sutikimo), tad kyla klausimas ką naudingo galite nuveikti su ta dalimi. Ar iš vis galite ja praktiškai pasinaudoti? Ar įmanomas teisingas jų praktinis taikymas be kitų trūkstamų dalių?

2 comments to Žinios – kaip ekonomikos resursas

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.