Bet kurios šalies visuomenės individų vertybinių pažiūrų sistema yra paremta ilgalaikėmis tradicijomis, todėl jos laikinis kitimas yra labai inertiškas procesas. Tuo tarpu nauja politinė idėja iškelta tokioje inertiškoje visuomeninėje aplinkoje savo raidos kelyje susidūrusi su šiuo inertiškumu gali keistis palyginti staigiais šuoliais bandydama adaptuotis ir prisitaikyti. Į tai būtina atsižvelgti prognozuojant naujos politinės idėjos raidą laike į perspektyvą. Taip pat negalime neatsižvelgti ir į globalizacijos procesų įtaką, todėl negalime kalbėti vien tik apie šios idėjos vertinimą atskiros šalies vidaus visuomenės narių tarpe. Tokią politinę idėją vertins ir kitos šalys, tiek artimiausios kaimynės, tiek ir kitos įtakingos ar siekiančios įtakos šalys. Ir tuo atveju jei kitų šalių visuomenės įtakingiems veikėjams pasirodys, jog ši nauja politinė idėja netenkina jų visuomenės raidos vizijų jie gali imtis veiksmų kurie kels grėsmę nacionaliniam saugumui šalies, kurioje buvo iškelta ši nauja politinė idėja.
Laisvas pasaulinio kapitalo judėjimas nepripažįstantis jokių sienų, laisvas informacinių srautų judėjimas nebestabdomas net kalbų barjerų verčia pamąstyti apie išorinių bei vidinių grėsmių prioritetus kalbant apie socialinius bei ekonominius veiksnius. Tačiau ne prioritetų klausimas yra pagrindinis. Ko gero svarbiausia tinkamai įvertinti abi grėsmes bei galimą jų poveikį, o tada jau bus galima spręsti ir apie jų prioritetus. Tokiam vertinimui atlikti reikia pasirinkti tinkamą metodiką su galimybe prognozuoti.
Tarp jų reikėtų nagrinėti vieną iš naujai siūlomų metodikų, leidžiančią įvertinti šalies vidaus politologinę visuomeninę sanklodą, o taip pat ir jos artimiausių kaimynių bei kitų šalių galinčių daryti įtaką naujos politinės idėjos raidai bei galutiniams rezultatams. Taip pat leidžiančią panagrinėti ir prognozuoti šalies politikos bei ekonomikos veikėjų požiūrio įtaką naujos politinės idėjos viešinimui, visuomeninės nuomonės formavimui bei palaikymui ar atmetimui.
Naujoms globalioms idėjoms realizuoti gal būt būtinos ir naujos globalios jėgos, kad ir politinės-ekonominės „jungtys”.